home

Pressebilder av vinnerne 2013

VINNERNE AV SKUESPILLERPRISENE 2013

Fra venstre.
Espen Klouman Høiner
Gisken Armand
Ingar Helge Gimle
Kine Bendixen

foto: Øyvind Markussen

BESTE HOVEDROLLER OG BIROLLER

Fra venstre.
Espen Klouman Høiner, Beste Bi Mannelige
Gisken Armand, Beste Kvinnelige
Ingar Helge Gimle, Beste Mannlige
Kine Bendixen, Beste Bi Kvinnelige

foto: Øyvind Markussen

BESTE KVINNELIGE HOVEDROLLE/MEDSPILLER

Gisken Armand - for rollen som Jeg i «Jeg forsvinner» av Arne Lygre, regi Eirik Stubø, Nationaltheatret.

foto: Øyvind Markussen

BESTE KVINNELIGE HOVEDROLLE/MEDSPILLER

Gisken Armand - for rollen som Jeg i «Jeg forsvinner» av Arne Lygre, regi Eirik Stubø, Nationaltheatret.

foto: Øyvind Markussen

BESTE MANNLIGE HOVEDROLLE/MEDSPILLER

Ingar Helge Gimle - for rollen som Willy Loman i «En handelsreisendes død» av Arthur Miller, regi Runar Hodne, Trøndelag Teater.

foto: Øyvind Markussen

BESTE MANNLIGE HOVEDROLLE/MEDSPILLER

Ingar Helge Gimle - for rollen som Willy Loman i «En handelsreisendes død» av Arthur Miller, regi Runar Hodne, Trøndelag Teater.

foto: Øyvind Markussen

BESTE KVINNELIGE BIROLLE/MEDSPILLER

Kine Bendixen - for rollen som Jackie Kennedy i «Prinsessedrama» av Elfriede Jelinek, regi Hilde Brinchmann, Trøndelag Teater.

foto: Øyvind Markussen

BESTE KVINNELIGE BIROLLE/MEDSPILLER

Kine Bendixen - for rollen som Jackie Kennedy i «Prinsessedrama» av Elfriede Jelinek, regi Hilde Brinchmann, Trøndelag Teater.

foto: Øyvind Markussen

BESTE MANNLIGE BIROLLE/MEDSPILLER

Espen Klouman Høiner - for rollen som Biff Loman i «En handelsreisendes død» av Arthur Miller, regi Runar Hodne, og for rollen som Ivar Zolen i «Bør Børson jr.» av Johan Falkberget/Harald Tusberg/Egil Monn-Iversen, regi Erlend Samnøen, Trøndelag Teater.

foto: Øyvind Markussen

BESTE MANNLIGE BIROLLE/MEDSPILLER

Espen Klouman Høiner - for rollen som Biff Loman i «En handelsreisendes død» av Arthur Miller, regi Runar Hodne, og for rollen som Ivar Zolen i «Bør Børson jr.» av Johan Falkberget/Harald Tusberg/Egil Monn-Iversen, regi Erlend Samnøen, Trøndelag Teater.

foto: Øyvind Markussen

BESTE REGI

Oskaras Korsunovas - for regien på «Peer Gynt» av Henrik Ibsen, Torshovteatret, Nationaltheatret.

foto: Øyvind Markussen

BESTE REGI

Oskaras Korsunovas - for regien på «Peer Gynt» av Henrik Ibsen, Torshovteatret, Nationaltheatret.

foto: Øyvind Markussen

ÅRETS FORESTILLING

«Stalker» av Verk Produksjoner - co-produsert av Black Box Teater, Teaterhuset Avant Garden og BIT Teatergarasjen.

foto: Øyvind Markussen

ÅRETS FORESTILLING

«Stalker» av Verk Produksjoner - co-produsert av Black Box Teater, Teaterhuset Avant Garden og BIT Teatergarasjen.

foto: Øyvind Markussen

BESTE BARNE- OG UNGDOMSFORESTILLING

«Eg – Ik, Ich, I» av Oscar van Woensel
- regi Jonas Corell Petersen, Det Norske Teatret

foto: Øyvind Markussen

BESTE BARNE- OG UNGDOMSFORESTILLING

«Eg – Ik, Ich, I» av Oscar van Woensel
- regi Jonas Corell Petersen, Det Norske Teatret

foto: Øyvind Markussen

BESTE SCENOGRAFI/KOSTYMEDESIGN

Lawrence Malstaf - for scenografien til «Blikktrommen» av Günter Grass/Armin Petras, regi Jon Tombre, Hålogaland Teater

foto: Øyvind Markussen

BESTE SCENOGRAFI/KOSTYMEDESIGN

Lawrence Malstaf - for scenografien til «Blikktrommen» av Günter Grass/Armin Petras, regi Jon Tombre, Hålogaland Teater

foto: Øyvind Markussen

BESTE AUDIOVISUELLE DESIGN

Roger Gihlemoen - for animasjon til «Jack og bønnestengelen», regi Mira Zuckermann, Teater Manu

foto: Øyvind Markussen

BESTE AUDIOVISUELLE DESIGN

Roger Gihlemoen - for animasjon til «Jack og bønnestengelen», regi Mira Zuckermann, Teater Manu

foto: Øyvind Markussen

SÆRLIG KUNSTNERISK INNSATS

De Utvalgte - som alltid søker nye veier i sitt scenespråk.

foto: Øyvind Markussen

SÆRLIG KUNSTNERISK INNSATS

De Utvalgte - som alltid søker nye veier i sitt scenespråk. 

foto: Øyvind Markussen

AKSEL WALDEMARS MINNEPRIS

Vinner av nynorskprisen - Olaug Nilsen

foto: Øyvind Markussen

AKSEL WALDEMARS MINNEPRIS

Vinner av billedkunstprisen - Peter Esdaile

foto: Øyvind Markussen

Det er kun tillatt å benytte bildene i forbindelse med ikke-kommersiell omtale av Heddaprisen og vinnerne. Fotografens og produksjonsenhetens navn skal alltid krediteres.

Klikk på «Last ned bildet her» for å åpne høyoppløselig versjon av bildene. Når bildet er lastet ned, kan du høyreklikke på bildet og velge «Lagre bilde som...».

Statuetten

Statuetten som deles ut er utformet av billedhuggere Nina Sundbye og representerer Hedda Gabler.

Prisutdelere 2013:

Årets konferansierer: Gjertrud Jynge og Pål Christian Eggen

Årets prisutdelere:
Hadia Tajik
Toralv Maurstad        
Ingjerd Egeberg
Anders Baasmo Christiansen
Mona Levin
Ingvild Bryn
Nils Gaup
Anette Hoff
Helge Jordal
Maj Britt Andersen
Thea Stabell
Haakon Mehren