home

Pressebilder av vinnerne 2012

Beste kvinnelige hovedrolle

Ane Dahl Torp for Sezuans gode menneske på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste kvinnelige hovedrolle

Ane Dahl Torp for Sezuans gode menneske på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste kvinnelige hovedrolle

Ane Dahl Torp for Sezuans gode menneske på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste mannlige hovedrolle

Mattis Herman Nyquist for Molières menneskefiendtlige Alceste på Rogaland Teater.

foto: Bjørn Moe

Beste mannlige hovedrolle

Mattis Herman Nyquist for Molières menneskefiendtlige Alceste på Rogaland Teater.

foto: Bjørn Moe

Beste mannlige hovedrolle

Mattis Herman Nyquist for Molières menneskefiendtlige Alceste på Rogaland Teater.

foto: Bjørn Moe

Beste kvinnelige birolle/medspiller

GJERTRUD JYNGE for tolkninger av Maria Steuber i Tida og rommet og for Christina Mannon i Sorga kler Elektra, begge på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste kvinnelige birolle/medspiller

GJERTRUD JYNGE for tolkninger av Maria Steuber Tida og rommet og for Christina Mannon i Sorga kler Elektra, begge på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste kvinnelige birolle/medspiller

GJERTRUD JYNGE for tolkninger av Maria Steuber i Tida og rommet og for Christina Mannon i Sorga kler Elektra, begge på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste kvinnelige birolle/medspiller

GJERTRUD JYNGE for tolkninger av Maria Steuber i Tida og rommet og for Christina Mannon i Sorga kler Elektra, begge på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste mannlige birolle/medspiller

TORBJØRN ERIKSEN for hans tolkning av Orin Mannon i Sorga kler Elektra på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste mannlige birolle/medspiller

TORBJØRN ERIKSEN for hans tolkning av Orin Mannon i Sorga kler Elektra på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste mannlige birolle/medspiller

TORBJØRN ERIKSEN for hans tolkning av Orin Mannon i Sorga kler Elektra på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste regi

Sigrid Strøm Reibo for Molières Misantropen på Rogaland Teater

foto: Bjørn Moe

Beste regi

Sigrid Strøm Reibo for Molières Misantropen på Rogaland Teater

foto: Bjørn Moe

Beste regi

Sigrid Strøm Reibo for Molières Misantropen på Rogaland Teater

foto: Bjørn Moe

Årets forestilling

Abrahams barn på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Årets forestilling

Abrahams barn på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Årets forestilling

Abrahams barn på Det Norske Teatret.

foto: Bjørn Moe

Beste barne- og ungdomsforestilling

VEGGEN på Hordaland Teater

Foto: Bjørn Moe

Beste barne- og ungdomsforestilling

VEGGEN på Hordaland Teater

Foto: Bjørn Moe

Beste barne- og ungdomsforestilling

VEGGEN på Hordaland Teater

Foto: Bjørn Moe

Beste visuell design

BOYA BØCKMAN for De Utvalgtes Kunsten å bli tam på Black Box Teater.

foto: Bjørn Moe

Beste visuell design

BOYA BØCKMAN for De Utvalgtes Kunsten å bli tam på Black Box Teater.

foto: Bjørn Moe

Beste visuell design

BOYA BØCKMAN for De Utvalgtes Kunsten å bli tam på Black Box Teater.

foto: Bjørn Moe

Beste visuell design

BOYA BØCKMAN for De Utvalgtes Kunsten å bli tam på Black Box Teater.

foto: Bjørn Moe

Særlig Kunstnerisk Innsats

THORBJØRN HARR, MARIANN HOLE OG JAN GUNNAR RØISE for en glitrende gjennomføring av Komilab 1 til 7 på Torshovteatret.

foto: Bjørn Moe

Særlig Kunstnerisk Innsats

THORBJØRN HARR, MARIANN HOLE OG JAN GUNNAR RØISE for en glitrende gjennomføring av Komilab 1 til 7 på Torshovteatret.

foto: Bjørn Moe

Særlig Kunstnerisk Innsats

THORBJØRN HARR, MARIANN HOLE OG JAN GUNNAR RØISE for en glitrende gjennomføring av Komilab 1 til 7 på Torshovteatret.

foto: Bjørn Moe

Heddas ærespris

IdaLou Larsen

foto: Bjørn Moe

Heddas ærespris

IdaLou Larsen

foto: Bjørn Moe

Aksel Waldenars minnespris

Lars Elling og Gjertrud Jynge

foto: Bjørn Moe

Aksel Waldemars minnepris

Lars Elling

foto: Bjørn Moe

Det er kun tillatt å benytte bildene i forbindelse med ikke-kommersiell omtale av Heddaprisen og vinnerne. Fotografens og produksjonsenhetens navn skal alltid krediteres.

Klikk på «Last ned bildet her» for å åpne høyoppløselig versjon av bildene. Når bildet er lastet ned, kan du høyreklikke på bildet og velge «Lagre bilde som...».

Statuetten

Statuetten som deles ut er utformet av billedhuggere Nina Sundbye og representerer Hedda Gabler.

Prisutdelere 2012:


Beste mannlige birolle: Liv Osa

Beste kvinnelige birolle: Dennis Storhøi

Beste barne- og ungdomsforestilling: Stian Barsnes Simonsen

Beste visuell design: William Jensen

Aksel Waldemars minnepris, Billedkunstprisen: Ragnhild Sælthun Fjørtoft

Aksel Waldemars minnepris, Billedkunstprisen: Haakon Mehren

Særlig kunstnerisk innsats: Ulrik Imtiaz Rolfsen 

Beste regi: Erik Ulfsby

Beste mannlige hovedrolle: Anne Marit Jacobsen

Beste kvinnelige hovedrolle: Espen Skjønberg

Årets forestilling: Hege Duckert